انکر استورها چیستند؟

انکر استورها چیستند؟

انکر استورها چیستند؟ انکر (anchor) در زبان انگلیسی به معنای لنگر است، در نتیجه انکر استور به معنای فروشگاهی خواهد بود که لنگر می‌فروشد. اما زمانی که در رابطه با انکر استور صحبت می‌شود، منظور فروشگاه‌هایی نیستند که تجهیزات سنگین دریایی می‎فروشند. در این راهنما به بررسی این موضوع پرداخته شده و سود و ضرر آن برای شما مشخص خواهد شد. همچنین تأثیر این موضوع بر روی تجارت الکترونیک نیز مورد بحث قرار می‌گیرد.

انکر استورها چیستند؟

برای پاسخ به سوال انکر استورها چیستند؟ باید یک سفر مجازی به مرکز خرید صورت گیرد. وقتی که روبه‌روی یک نقشه بزرگ از مرکز خرید ایستاده‌اید، به سمت فروشگاه‌هایی حرکت می‌کنید که بیشترین مساحت کف را داشته و یا با تابلوهای بزرگ، شما را به سمت فروشگاه خود راهنمایی می‌کنند. در واقع این فروشگاه‌ها، انکر استور به شمار می‌روند. فروشگاه‌های بزرگی که افراد را برای بازدید از خود ترغیب می‌کند و مردم مراجعه بسیاری به آن دارند، انکر استور هستند. در اطراف این نوع فروشگاه‌ها، دیگر مراکز خرید ساخته می‌شوند. افراد آگاهی خوبی نسبت به این برندها داشته و همین آگاهی موجب جذب بیشتر افراد به دیگر مراکز خرید اطراف انکر استورها می‌شود. همچنین انکر استورها می‌توانند در خیابان‌های شلوغ نیز واقع شوند.

انکر استورها چیستند؟

خرده‌فروش‌ها و انکر استورها

انکر استورها جذابیت‌های بیشماری دارند و موجب افزایش ترافیک مشتری و خرید در اطراف خود خواهند شد. اغلب انکر استورها، طیف گسترده‌ای از محصولات را پوشش داده و جذابیت زیادی برای مشتریان دارند. همچنین فروشگاه‌های مواد غذایی نیز می‌توانند به نوعی انکر استور باشند. این نوع فروشگاه‌ها بخش متفاوتی از مشتریان که هدف آن‌ها مراکز سبک است را به خود جذب می‌کنند. همچنین میزان بودجه انکر استورها برای بازاریابی بسیار زیاد است و همین امر موجب می‌شود تا خرده‌فروش‌های اطراف، بودجه مربوط به بازاریابی خود را کاهش دهند. این بدین علت است که اگر تنها یک فروشگاه در مرکز خرید وجود داشته باشد، بازاریابی اهمیت بسیاری دارد. در حالیکه مجریان یک مرکز خرید بزرگ، با هدف جذب مخاطب، هزینه بازایابی را پرداخت کرده و موجب ذخیره شدن بودجه بازاریابی فروشگاه‌های کوچک و در نهایت افزایش ترافیک مشتری آن‌ها خواهد شد. البته کلید جذب مخاطب به فروشگاه‌های کوچک، اطلاع در رابطه با نوع مشتریان فروشگاه لنگر است.

پیشنهاد مقاله؛
تفاوت Advisory &  Management Consulting

مشکلات عدم حضور انکر استورها چیستند؟ اما همانطور که انکر استورها در توسعه فروشگاه‌های کوچک نقش دارند، می‌توانند این گسترش را نیز خراب کنند. به طوریکه در دنیای امروز، هر روز اخباری مبنی بر بسته شدن انکر استورها به گوش می‌رسد. این مورد تأثیر زیادی بر روی مراکز خرید خواهد داشت. یک فضای خالی در هر مرکز خرید، جلوه خوبی نداشته و اغلب مشتریان دیگر از آن‌جا خرید نمی‌کنند. همچنین پارکینگ نیز در زمان بسته شدن انکر استور مختل شده و ورودی اصلی نیز از بین می‌رود. برخی از صاحبان مراکز خرید و خرده‌فروشان به دنبال افزودن سرگرمی‌های دیگر به این فضا هستند تا جای خالی انکر استور پر شود، اما همچنان این موارد بر روی فروش فروشگاه‌های کوچک تأثیر زیادی دارد.

مزایای انکر استورها چیستند؟

اگر مراکز خرید بزرگ و خیابان‌های خرید را بررسی کنید، مطمئناً انکر استورها را مشاهده می‌کنید. وجود این فروشگاه‌ها در هر مکانی و یا هر مرکز خریدی برای جذب بیشتر مشتریان، ضروری هستند. مزایای انکر استورها چیستند؟

1. تبلیغات برای جذب مشتری

انکر استورها اغلب بودجه زیادی برای بازاریابی و تبلیغات صرف می‌کنند. این تبلیغات می‌تواند شامل تبلیغات تلویزیونی کریسمس و یا مسابقات Super Bowl شود. البته این فروشگاه‌ها از شناخته شدن برند خود، سود زیادی به دست می‌آورند. در واقع یکی از روش‌های اصلی برای جذب بیشتر خریداران به مکان انکر استور، همین موارد به حساب می‌آید.

2. نزدیکی به خرده‌فروشان

فروشگاه‌های اطراف یک انکر استور، سود زیادی از این نزدیکی به دست می‌آورند، به این علت که تعداد خریداران آن‌ها افزایش یافته و بازدید بیشتری از ویترینشان صورت می‌گیرد. البته بهتر است فروشگاه‌های اطراف یک انکر استور، در یک راستا باشند، بدین صورت که اگر یک انکر استور مربوط به پوشاک باشد، خرده‌فروشی سیستم تلفن هیچ هم راستایی با انکر استور نداشته و در نتیجه فروش خرده‌فروش تغییری نخواهد داشت.

پیشنهاد مقاله؛
عرش آجودانیه

انکر استورها چیستند؟

معایب انکر استورها چیستند؟

انکر استورها نیز مانند تمامی وجه‌های تجارت، معایبی دارند. اما معایب انکر استورها چیستند؟ در ادامه برخی از مهم‌ترین این معایب عنوان می‌شوند؛

1. وابستگی به انکر استور

گاهاً مراکز خرید وابستگی بیش از اندازه‌ای به انکر استورها دارند. در این صورت اگر انکر استور از آن مکان خارج شود، ضرر زیادی به مرکز خرید وارد خواهد شد. توصیه می‌شود، تبلیغات Nordstrom به بهترین وجه ممکن انجام شود تا در صورت ترک انکر استور، مشکلات زیادی به وجود نیاید.

2. چالش‌های زیاد در صورت نزدیکی به انکر استور

مغازه‌ها و فروشگاه‌های نزدیک به انکر استورها با چالش‌های زیادی روبه‌رو خواهند بود. علاوه بر مزایا و فرصت‌هایی که برای خرده‌فروش‌ها به وجود می‌آورند، معایبی و مشکلاتی نیز به دنبال دارند. به طور مثال مغازه‌های نزدیک به انکر استورها، اجاره بهای بالاتری دارند. همچنین ممکن است افرادی که به انکر استور مراجعه می‌کنند، بقیه ویترین‌ها را مشاهده نکنند تا تنها خرید خود را از انکر استور انجام دهند.

انکر استورها در تجارت الکترونیک

همانطور که قبلاً نیز گفته شد، حضور انکر استورها برای دیگر مراکز خرید آن منطقه اهمیت بسیاری دارد. البته با رشد فزاینده سایت خره‌فروش‌ها و حرکت آنلاین رو به جلو آن‌ها؛ در دنیای تجارت الکترونیک، سایت انکر استور نسبت به قبل محبوبیت کمتری در بین مشتریان داشته است. همچنین در دنیای امروز، گرایش به تجارت الکترونیک در حال افزایش بوده و بسیاری از برندها و انکر استورها به میزبانی سایت بیشتر از مکان فیزیکی فروشگاه اهمیت می‌دهند.

با رشد این نوع تجارت و خرید‌های آنلاین، حتی خرید و بازدید فیزیکی نیز متفاوت از قبل شده است. بدین صورت که اغلب مشتریان از قبل در سایت فروشگاه، محصول مورد نظر خود را یافت کرده و برای خرید مستقیم آن به فروشگاه مراجعه می‌کنند. با وجود این نوع خریدها، تأثیر مکانی انکر استورها تا حد زیادی کاهش می‌یابد. علاوه بر آن برای خرده‌فروشان نیز بهتر است تا به جای یک مرکز خرید بزرگ، در محیط مجازی بازاریابی و تبلیغات انجام دهند.

پیشنهاد مقاله؛
مجتمع صبا

انکر استورها چیستند؟

کلام آخر

انکر استورها چیستند؟ انکر استور به راحتی معنی اسمش، یک فروشگاه تجهیزات دریایی برای ملوان‌ها نیست. این فروشگاه‎ها به عنوان یک پدیده اصلی با یک بودجه و شهرت بسیار زیادی تأسیس شده و خریداران بی‌شماری را به خود جذب می‌کند. وجود آگاهی از این برندها موجب حفظ بقای مرکز خرید خواهد شد. با جذب مشتریان به این فروشگاه‌ها، مراکز خرید خرده نزدیک نیز با افزایش مشتری روبه‌رو خواهند شد. با همه این‌ها، ظهور سایت‌های اینترنتی و خریدهای آنلاین موجب شده تا ارتباط میان مشتریان و انکر استورها کاهش یافته و راه برای خرده‌فروش‌ها بازتر شود. همین امر یکی از دلایلی است که انکر استورها را در سراسر جهان با مشکل روبه‌رو کرده است.

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *